Connect with us

Одличен гол на Дориев за триумф на Согдиана (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Љупчо Дориев постигна фантастичен гол за Согдиана во првенството на Узбекистан. Тој со удар од далечина донесе триумф од 2-1 против Навбахор, второпласираниот тим во лигата. Победничкиот гол на Дориев беше постигнат во 81.минута од дуелот.

Согдиана по 17 кола се наоѓа на деветтата позиција со 22 бода.

Голот на Дориев можете да го погледнете тука

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови