Connect with us

Њукасл го враќа Мурињо во Премиер – лигата?

Раководството на Њукасл најверојатно решило да го смени менаџерот на крајот на сезоната, открива „Газета дело спорт“. Угледниот италијански весник пренесува дека „чавките“ се заинтересирани да го доведат Жозе Мурињо, чиј договор со Рома истекува на крајот од сезоната.


Мурињо веќе ги водеше Челси, Тотенхем и Манчестер Јунајтед и нема да му треба период на адаптација на фудбалот на Островот, а останува прашањето каков ќе биде одговорот на челниците на Рома.

Тие сега треба да му понудат услови кои би го натерале категорично да одбие да се врати на Островот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови