Connect with us

Нови три засилувања за Брегалница

Македонскиот второлигаш Брегалница планира експресно враќање во Првата лига, па раководството на клубот се обидува да го засили тимот за второлигашките искушенија.

Во Штип пристигнаа уште три нови засилувања. Тоа се Зоран Ивановски, Давид Стојков и Грегори Давков.

Зоран Ивановски доаѓа од Детонит Плачковица и игра на десната крилна позиција, Давид Стојков е засилување за одбраната, а Грегори Давков игра на левата странична позиција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови