Connect with us

Нов гол на Тричковски на Кипар (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски постигна нов погодок во првенството на Кипар. Тој успеа да ја затресе мрежата на Пафос во ремито (1-1) на гости.

Тричко стрелаше во 53.минута и донесе водство за АЕК Ларнака, но Влад Драгомир израмни со погодокот во 61.минута.

Advertisement

Facebook

Тимови