Connect with us

Нов гол на Елмас и нов пораз на Наполи од Спартак Москва (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас продолжува со одличен голгетерски ефект и во дресот на Наполи. Тој беше стрелец на единствениот гол за Наполи на дуелот против Спартак Москва. „Наполитанците“ загубија со 2-1, а Елмас беше стрелец во 64.минута, кога со удар со глава реализираше на асистенција на Андреа Петања. Во 90.минута, Елмас имаше уште една убава шанса и за израмнување, но голманот на Спартак Москва, Александр Селиков успеа да одбрани.

Елмас погоди и на првиот меч против Спартак Москва (2-3) во Неапол во групната фаза од Лигата на Европа.

Спартак Москва стигна до победа на денешниот меч со двата гола на напаѓачот Александар Соболев, во третата и во 28.минута од мечот.

Advertisement

Facebook

Тимови