Connect with us

Ница се интересира за Енис Барди

Францускиот прволигаш Ница е најновиот клуб што појавува интерес за Енис Барди. Македонскиот репрезентативец е пред заминување од Трабзонспор, откако раководството на клубот сака да го намали буџетот, а проценето е дека Барди е еден од фудбалерите со најголема плата.

Покрај Ница, за Барди има интерес од Италија и од Шпанија. Во опција се Торино, Бетис, Алмерија и Мајорка.

Енис Барди минатото лето од Леванте се пресели во Трабзонспор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови