Connect with us

Никола Ристески потпиша за Силекс

Најтрофејниот македонски клуб Вардар никако да ги реализира најавените планови за амбициозните нови „газди“ од Унгарија, па фудбалерите кои подолг период не се исплатени, си заминуваат од клубот.


Најновото заминување се случи со дефанзивецот Никола Ристески, кој потпиша за прволигашот Силекс. Тој е четвртото засилување за тимот на Горазд Михајлов, каде претходно пристигнаа и Халил Мухаремовиќ, Марко Ѓорѓиевски и Хамза Рамани.

Никола Ристески во кариерата беше член на Ренова, Работнички, Борец, Кит-Го и на Еуромилк, а потекнува од младинската школа на Вардар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови