Connect with us

Никола Прелчец потпиша за Работнички

Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец, објави клубот од Дебар Маало на официјалниот сајт. Тој потпиша договор на 18 месеци со клубот и доаѓа од редовите на Борец. Прелчец ќе ја засили конкуренцијата во нападот на тимот што го предводи Александар Влахо и е седмо засилување за Работнички во зимскиот преоден рок.

Прелчец постигна пет гола во дресот на Борец во есенскиот дел од првенството. Тој веднаш се приклучува на новите соиграчи на подготовките во Охрид.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови