Connect with us

Не може да биде понаместено: Не се обложувајте на мечеви од Гана (ВИДЕО)

Премиер – лига на Гана. Голманот ја фаќа топката со раце, глуми дека ја испуштил, му ја додава на противничкиот напаѓач, а тој постигннува гол.

На друг натпревар, дефанзивецот си дава два неверојатни автогола. А потоа и одговорил за медиумите…Постигнал автогол затоа што клубот го наместил натпреварот. А тој не сакал да заврши според договореното!

Гана и се е можно…Погледнете!

Advertisement

Facebook

Тимови