Connect with us

Навивач на Левски во болница, бил избоден со нож

Навивач на фудбалскиот тим „Левски“ е во болница по тепачка меѓу две групи во Скопје.

Колоната на Левски се движела надвор од одредената патека за навивачите пишува бугарскиот БНТ. Дошло до конфликт со навивачи од Македонија, по што еден од Бугарите бил избоден со нож.

Според БНТ, нема опасност по неговиот живот, тој е пренесен во болницата „Мајка Тереза“, каде што е на лекување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови