Connect with us

На вардарци им лежи Велес, можат ли до успех против Борец?

Борец и Вардар го отвораат 12. коло во Првата фудбалска лига со денешниот меч (13 часот) на стадионот во Велес. Тимот на Горазд Михајлов ужива во добриот старт на шампионатот, а најтрофејниот Вардар е во непријатна ситуација, и бодовна, но уште повеќе финансиска. Црнила се надвјасани над „црвено-црниот“ тим. 

Сепак, Вардар има убава традиција од гостувањата во Велес, нема пораз на последните два меча – една победа и едно реми. Составот на Александар Васоски ќе се обиде да ја прекине лошата низа, подобро подготвени по репрезентативната пауза да се обидат да стигнат до триумф. Во спротивно, лошо им се пишува и на првенствената табела. 

„И покрај сите проблеми, одиме на победа“, порачуваат од Вардар во пресрет на денешната пресметка.

Standings provided by SofaScore LiveScore

      

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови