Connect with us

Миовски со гол ја отвори сезоната во Унгарија (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Бојан Миовски на одличен начин ја стартуваше новата сезона во унгарското првенство. Тој го постигна единствениот гол за МТК на гостувањето кај Ѓирмот (1-1).

Миовски погоди во 54.минута за израмнување, откако во првото полувреме Фереира си постигна автогол.

Advertisement

Facebook

Тимови