Connect with us

Миовски го најави пресвртот на Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна нов гол за Абердин во првенството на Шкотска.

Тој беше инцијатор на пресвртот што го направи Абердин на дуелот против Хартс (2-1).

Миовски погоди во 53.минута, а Кларксон во 92.минута донесе триумф за Абердин. Гостите поведоа со голот на Шанкланд во 20.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови