Connect with us

Миовски е ѕвездата на Абердин, децата го сакаат неговиот дрес (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски блеска во тимот на Абердин оваа сезона. Ја надмина бројката од 20 постигнати гола во досегашниот тек од сезоната, а денеска придодаде уште два, во Купот на Шкотска.

Тој е ѕвездата во составот на Абердин и сосема е нормално што е идол на младите. Децата го посакуваат неговиот дрес, а Миовски несебично сака да ги израдува секогаш кога е во можност. Денеска дресот на Мио го доби едно мало детенце, кое имаше транспарент со молба да добие таков подарок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови