Connect with us

„Милионерите“ го декласираа Фрајбург и се доближија до Баерн (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд оствари убедлив триумф (5-1) над Фрајбург на домашен терен и се доближи на само три бода до лидерот Баерн Минхен. Сега „милионерите“ се комплетно во трката за шампионската титула.

Томас Муние беше стрелец на првите два гола во 14. и во 29.минута, а потоа се надоврза Ерлинг Халанд со два гола. Погоди во 45. и во 75.минута.

Ермедин Меровиќ во 61.минута го постигна почесниот гол за Фрајбург, а серијата голови ја затвори Мадмуд Даху во 89.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови