Connect with us

Милер: Ова беше мојот последен меч за Германија

Германија доживеа болна елиминација од Шпанија (1-2) во четвртфиналето на Европското првенство. Тоа еше последниот меч во кариерата за Тони Крос, но веројатно последниот и за Томас Милер во дресот на националниот тим.

„Постои голема можност ова да беше мојот последен меч во дресот на Германија“, изјави Томас Милер во солзи по натпреварот во Штутгарт.

Легендарниот фудбалер на Баерн Минхен одигра 131 натпревар во дресот на Германија и постигна 45 голови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови