Connect with us

Милан со Рафаел Леао ќе го нападне Њукасл на вечерашниот дуел во ЛШ

Ѕвездата на Милан, Рафаел Леао, се опорави од повредата и вечерва ќе се врати во тимот на „росонерите“ против Њукасл во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите.
Португалскиот крилен напаѓач ги пропушти последните четири натпревари на Милан, вклучувајќи го и поразот од Борусија Дортмунд со 3-1, поради повреда на тетивата.


„Рафа е добро, тој е подготвен да игра од самиот почеток“, изјави Пиоли на прес-конференцијата во пресрет на овој меч.

„Ние ја знаеме важноста на овој натпревар и важноста да останеме во Европа. Сите очекуваме да одиграме одличен натпревар против многу тежок противник. Мораме да го направиме овој момент да биде наш“, истакна тренерот на италијанскиот тим.

Милан, кој е на дното во групата Ф по бодови (5) со Њукасл, мора да победи, но исто така му треба и Пари Сен Жермен да загуби од лидерот Борусија Дортмунд за да стигне до нокаут-фазата во Лигата на шампионите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови