Connect with us

Милан со пресврт го победи Калјари (ВИДЕО)

Милан оствари нова победа во Серија А откако на гости го совлада Калјари со 1-3. „Росонерите“ направија пресврт откако Калјари поведе со голот на Лувумбо. Но, Окафор и Томори донесоа предност за Милан уште на одморот, со два гола за пет минути во финишот.

Во вториот дел, Лофтус-Чик ја потврди победата на Милан.

Аталанта ја победи Верона со 0-1, со голот на Тун Копмајнерс, а Емполи славеше против Салернитана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови