Connect with us

Меси се врати на тренинзите на ПСЖ

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси се врати на тренинзите на Пари Сен Жермен, откако се извини, а клубот му дозволи да се приклучи на тимот. Тој доби суспензија поради недозволеното заминување во Саудиска Арабија, но, сепак, истакна дека претходно испланирал дека ќе им слободен ден, а тренерот Кристоф Галтие „нареди“ ѕвездите да тренираат откако загубија дома од Лориен.


Меси ќе остане без двонеделна плата, но тоа секако нема сериозно да влијае на неговиот живот.


Договорот на Меси со францускиот тим истекува ова лето, и сосема е извесно дека Аргентинецот ќе го напушти ПСЖ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови