Connect with us

Менеменспор му го „украде“ Умит Каран на Шкупи

Турскиот второлигаш Менеменспор му го „украде“ шефот на стручниот штаб на Шкупи, Умит Каран. Турскиот стратег се враќа да работи во сопствената земја и се нафати да го води составот на Менеменспор од Измир.

Ова значи дека зимската пауза ќе донесе огромни промени во Шкупи кој се бори за шампионската титула заедно со лидерот Шкендија и со Македонија Ѓорче Петров. 

Покрај тренерот Умит Каран, од тимот заминуваат и Дарко Глишиќ и Кристијан Наумовски. 
    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови