Connect with us

Мејдин Бајрами од Марибор ново засилување на Беласица

Струмичка Беласица за продолжението од сезоната се засили со дефанзивецот Мејдин Бајрами кој доаѓа од редовите на словенечки Марибор.

22-годишниот Бајрами, кој е со словенечко државјанство и потекнува фудбалски од школата на Марибор, во својата кариера има настапувано и за Кршко и Драв Птуј во Словенија.

„Добиваме квалитетно засилување кое сигурно сме многу ќе помогне во сезоната пред нас“ – информираат од ФК Беласица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови