Connect with us

Мечевите од Првата лига одложени за следниот викенд

Фдбалската пролет во Македонија почна само со еден натпревар. Вчера во Струмица, Работнички го совлада тимот на Академија Пандев со 0-1, а сите пет преостанати натпревари кои беа закажани за денеска (14 часот), се одложените за следниот викенд и треба да се одиграат на 21. февруари, одлучи ФФМ. Се разбира, причина се снежните врнежи низ целата територија на Македонија.

„Поради обилните врнежи од снег на територијата на цела држава, ве информираме дека Комисијата за натпревари на ФФМ преостанатите пет натпревари од 19. коло во 1 МФЛ што требаше да се одиграат денеска ги ОДЛОЖУВА за следниот викенд 21.02.2021 година (недела)“, се вели во информацијата од Фудбалската федерација на Македонија. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови