Connect with us

Матеј Цветаноски пред трансфер во Железничар

Крилниот напаѓач Матеј Цветаноски се наоѓа пред трансфер во култниот босански клуб Железничар, откриваат босанските медиуми. Тој ќе се приклучи на подготовките на тимот на Златибор, а во наредните денови ќе биде и официјално промовиран како ново засилување.

Матеј Цветаноски е слободен фудбалер откако ја заврши соработката со Брера, а деновиве се споменуваше и како потенцијално засилување за Вардар. Сепак, тој ќе заигра во првенството на БиХ во новата сезона.

Овој 26-годишен офанзивец минатата сезона за Брера одигра 25 натпревари, успевајќи да постигне четири гола и да запише исто толку асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови