Connect with us

Манев: Се надеваме дека во следниот циклус ќе имаме уште подобри игри и резултати

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра 1-1 против моќната Англија во последниот натпревар од квалификациите за ЕВРО 2024. „Црвено-жолтите“ имаа водство со голот на Енис Барди во 41.минута, а Англичаните израмнија во второто полувреме, откако во мешаницата по корнерот топката удри во Јани Атанасов и заврши во мрежата на Столе Димитриевски.

Младиот дефанзивец Јован Манев се заблагодари на публиката за поддршката и најави уште подобри денови за националниот тим во иднина.

„Пред сè, сакам да им се заблагодарам на навивачите што дојдоа во голем број и не поддржаа, тоа беше поттик за нас. Ние сме млада екипа и сме во процес, затоа сум горд на моите соиграчи. Се надевам дека со овој резултат нема да застанеме овде, затоа што имаме многу квалитет и сега уште поголема мотивација, по ова реми со Англија. Се надевам дека во следниот циклус ќе излезе на виделина она кое го работиме и заедно ќе се радуваме на нови успеси на Македонија. Англичаните се светска класа, но тоа беше мотивација за нас да ги покажеме квалитетите“, изјави Јован Манев по мечот со Англија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови