Connect with us

Манев ја удвои предноста пред полувремето (ВИДЕО)

МАКФУДБАЛ во Малта,

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 0-2 против Малта по првото полувреме на дуелот во Ла Валета. По водечкиот гол на Елмас во петтата минута, дефанзивецот Јован Манев го постигна дебитанскиот гол во сениорскиот нациионален тим во 41.минута.

По корнерот од левата страна, Манев со удар со глава ја смести топката во долниот лев агол од голот на Малта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови