Connect with us

Манчестер Сити и Интер би го потпишале Лука Модриќ

Хрватскиот интернационалец Лука Модриќ се уште не го обновил договорот со клубот и тоа неизбежно ги зголемува шпекулациите за неговата иднина. Според „Ел Национал“, интерес за одличниот фудбалер за врска на Реал Мадрид покажуваат Манчестер Сити и Интер, но само доколку на лето стане слободен играч.


Хрватот има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната и веќе може слободно да преговара со други клубови. Според информациите во шпанскиот печат, раководството на Реал Мадрид му понудило нов договор на играчот за уште една сезона, но двете страни се уште не постигнале конечен договор.

Гвардиола се надева дека може да го доведе Модриќ на „Итихад“, а и Интер би го сакал во својот тим.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови