Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Горан Симов

Македонија ЃП доби шок терапија со промената на тренерската позиција и тоа инстантно даде резултат. „Лавовите“ победија на гости кај Тиквеш со 0-1, а веднаш се виде и „раката“ на новиот шеф Горан Симов.


Тој го заслужи епитетот најдобар тренер на 24.коло во Првата фудбалска лига во изборот на МАКФУДБАЛ.


Горан Симов го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови