Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Александар Васоски (Вардар)

Вардар успеа да дојде до многу важен триумф над Работнички (0-1), со оглед дека се наоѓа на дното на табелата и секој бод е значаен во битката за опстанок. Александар Васоски знаеше како да ги мотивира своите фудбалери и да го извлече максимумот од нив, иако во моментот Работнички има очигледно поквалитетен состав.

МАКФУДБАЛ го избра Александар Васоски за најдобар тренер за 11.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови