Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Беса со пресврт дојде до триумф против Скопје, иако гостите се жалеа на незаслужениот пенал кој го реализираше Изаир Емини. Пелистер беше убедлив против Арсими, а Детонит Плачковица го освои Кочани.


Каменица Саса освои бод во Струмица, а Башкими го растури Караорман. Вардар Неготино оствари важен триумф против Тетекс на гости.

МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за 24.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот Иван Варадиновски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 24.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ИВАН НИКОЛОСКИ (КАМЕНИЦА САСА)
 2. ХРИСТИЈАН ГРОЗДАНОСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 3. ЈАСМИН МЕЦИНОВИЌ (БЕСА)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. ФИЛИП ДИМОСКИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 6. ЈОРДАНЧО НАУМОСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 7. СТЕФАН БАБУНСКИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 8. ФЛОРЕНТ ОСМАНИ (ВАРДАР НЕГОТИНО)
 9. ЕГЗОН АЗИРИ (БАШКИМИ)
 10. ИЗАИР ЕМИНИ (БЕСА)
 11. СИМЕОН ХРИСТОВ (ПЕЛИСТЕР)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ИВАН ВАРАДИНОВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови