Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Детонит Плачковица убедливо го победи Скопје на „Автокоманда“ и тоа е резултат што секогаш мора да биде истакнат. Беса и Пелистер се квалитет за елитата и тоа го потврдуваат уште од стартот, а и Башкими и Кожуф имаат одличен старт.


Беласица и Осогово се на дното по две кола.


МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за второто коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Детонит Плачковица, Иван Варадиновски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДАРКО ТОФИЛОСКИ (БЕСА)
 2. НИКОЛА РИСТЕСКИ (ТЕТЕКС)
 3. ХРИСТИЈАН ГРОЗДАНОВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 4. ОЛИВЕР ХРИСТОВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 5. АЛЕКСАНДАР СМИЛКОВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 6. БОЈАН ИВАНОВ (КОЖУФ)
 7. ЏЕМАИЛ ЕСАТИ (БЕСА)
 8. МИХАИЛ ТАЛЕВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 9. ЕГЗОН АЗИРИ (БАШКИМИ)
 10. ЌИРЕ МИТКОВ (КОЖУФ)
 11. ЕНСАР ЛУМА (АРСИМИ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ИВАН ВАРАДИНОВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови