Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА ЕСЕНТА

Актуелниот шампион Струга Трим Лум за чекор пред Шкупи прва мина низ целта по есенскиот дел од сезоната. Шкендија заостанува малку повеќе во трката за титулата, а многу повеќе грижи остануваат за Вардар, Брегалница, Македонија ЃП, екипите кои напролет ќе се борат за опстанок.


МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенскиот дел од сезоната во Првата лига. Го предводи стратегот на Струга ТЛ, Шпетим Дуро.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА ЕСЕНТА ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. АРТАН ИЉАЗИ (ШКУПИ)
 2. ДАРКО ИЛИЕСКИ (ШКУПИ)
 3. КЛИСМАН ЦАКЕ (ШКЕНДИЈА)
 4. ВАНЃЕЛ ЗГУРО (СТРУГА ТЛ)
 5. ИНАСИО КУЕВЕН (ШКУПИ)
 6. АЛПЕР ПОТУК (ГОСТИВАР)
 7. ИВАН ИВАНОВСКИ (ТИКВЕШ)
 8. МАРЈАН РАДЕСКИ (СТРУГА ТЛ)
 9. КРИСТИЈАН ТРАПАНОВСКИ (ШКУПИ)
 10. АЛЕКСА МАРУШИЌ (ВОСКА)
 11. МАРКО ЃОРЃИЕВСКИ (СИЛЕКС)

ТРЕНЕР НА ЕСЕНТА: ШПЕТИМ ДУРО

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови