Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 7.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

Силекс успеа да ја сопре Шкендија, а Брера падна на Чаир. Работнички го доби дуелот со Воска, а Тиквеш ги задржа бодовите во Кавадарци по пресметката со Вардар.


Струга Трим Лум го преживеа Штип и со песна се врати дома. Македонија ЃП немаше проблеми против Гостивар.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 7. коло во Првата фудбалска лига. Го предводи стратегот на Силекс, Горазд Михајлов.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 7.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. АРТАН ИЉАЗИ (ШКУПИ)
 2. СТЕФАН ЛАЗАРЕВИЌ (СИЛЕКС)
 3. ДАРКО ИЛИЕСКИ (ШКУПИ)
 4. БОЈАН ИЛИЕВСКИ (МАКЕДОНИЈА ЃП)
 5. ТОМЧЕ ГРОЗДАНОВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
 6. МИЛЕ ТОДОРОВ (ТИКВЕШ)
 7. ЕДИЗ СПАХИУ (ТИКВЕШ)
 8. КРСТЕ ВЕЛКОСКИ (РАБОТНИЧКИ)
 9. СТЕФАН МИЛОСАВЉЕВИЌ (СИЛЕКС)
 10. БЕСАРТ ИБРАИМИ (СТРУГА ТЛ)
 11. МАРСЕЛИН ГАНДО БИАЛА (РАБОТНИЧКИ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАЗД МИХАЈЛОВ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови