Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 11.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Силекс го доби големото дерби против Вардар на комплексот на ФФМ и се зацврсти уште повеќе на врвот на табелата во Втората лига Запад. На Истокот дојде до промена на врвот откако Слога Виница убедливо загуби на гости кај Осогово, а Победа триумфираше против Кожуф. Сега прилепчани се наоѓаат на првата позиција.


МАКФУДБАЛ го одреди најдобриот тим на 11 коло во вторите лиги, а го предводи стратегот на Силекс, Горазд Михајлов.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 11. КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

 1. БОЈАН ТИМЕВСКИ (ЛОКОМОТИВА ГРАДСКО)
 2. АРСИМ ЉАМАЛАРИ (СИЛЕКС)
 3. ИВАН МИЦЕВСКИ (ОСОГОВО)
 4. АЈРАДИН ЦУЦУЛИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 5. ИГОР МОМИРОВСКИ (ПОБЕДА)
 6. СТЕФАН СУЛЕВ (БЕЛАСИЦА)
 7. МИХАИЛО МИТРОВ (ТЕТЕКС)
 8. БЛАГОЈА СПИРКОСКИ (СИЛЕКС)
 9. ДАНИЕЛ КАРЧЕСКИ (ПОБЕДА)
 10. ИЗАИР ЕМИНИ (ВОСКА)
 11. ДАМЈАН МАСЕВСКИ (ТЕТЕКС)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАЗД МИХАЈЛОВ

Advertisement

Facebook

Тимови