Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ НА КОЛОТО: Валид Хамиди (Шкупи)

Шкупи ја продолжува потерата по лидерот Струга ТЛ. Актуелниот првак имаше импресивен настап против Победа (0-6) во Прилеп, иако мора да се знае дека домашните фудбалери неколку дена беа и во штрајк поради неисплатени плати.

Сепак, тоа не го намалува впечатокот за одличното издание на Валид Хамиди во составот на Шкупи. Постигна два гола во убедливиот триумф и беше еден од инспираторите во тимот на Гоце Седлоски.

МАКФУДБАЛ го избра Валид Хамиди за најдобар играч на 16.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови