Connect with us

Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 против Англија по првото полувреме на дуелот на арената „Тодор Проески“. Стрелец на голот е Енис Барди, кој „од втора“ успеа да го надмудри Пикфорд, по пеналот што беше досуден откако Рико Луис со рака го удри Миовски во главата во шеснаесетникот.

Се вмеша и ВАР собата, го повика судијата Глова да го види дуелот, а тој покажа на белата точка.

Англичаните беа доминантни во поле, Деклан Рајс го погоди дирекот во 14.минута, но одбраната на Македонија под водство на голманот Столе Димитриевски делува релативно сигурно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови