Connect with us

Македонија У19 поразена од Грузија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години загуби од селекцијата на Грузија со 2-0 во пријателски натпревар.

Грузијците поведоа со 1-0 преку Самушиа во 19. минута, а конечниот резултат го постави Амисулашвили во 72. минута.

Првиот пријателски натпревар меѓу овие две селекции пред два дена заврши без голови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови