Connect with us

Македонија ЃП се раздели со Матеус Лемос

Освојувачот на Купот на Македонија, тимот на Македонија ЃП, се раздели со бразилскиот интернационалец Матеус Лемос. Неколку дена по освојувањето на трофејот, раководството на клубот веќе почна да го планира составот за следната сезона.


Преку социјалните мрежи „лавовите“ објавија дека доаѓа до разделбата со 24-годишниот играч од Бразил.


Матеус Лемос дојде во Ѓорче Петров минатата сезона и со Македонија ЃП освои два трофеи во Купот на Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови