Connect with us

Македонија ЃП посилна за Абдул Калид Басит

Македонскиот прволигаш Македонија ЃП доведе квалитетно засилување во нападот непосредно пред стартот на вториот дел од сезоната во Првата лига.


Повратник во тимот на „лавовите“ Абдул Калид Басит, кој имаше фантастични игри во дресот на Македонија ЃП една полусезона од шампионатот 2020/21.


Корпулетниот напаѓач потоа играше за Есперанс де Тунис, Шериф Тираспол и за Ал-Тадамон, а сега повторно ќе биде дел од Македонија ЃП.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови