Connect with us

Македонија ЃП поразена од украинскиот Инхулец

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров загуби од украинскиот тим Инхулец со 0-2 на пријателскиот натпревар во Анталија. Во првото полувреме Михајло Плохотник постигна погодок за Инхулец, а во вториот дел и Александр Козак се запиша меѓу стрелците. 

Претходно, „лавовите“ загубија и од Олександрија со 4-1. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови