Connect with us

Македонија ЃП ги прекинува и тренинзите: Останете дома, да се заштитиме сите!

Од таборот на прволигашот Македонија ЃП денеска и информацијата дека тимот ги прекинува сите активности наредниве денови. Иако изминативе денови се одработуваа тренинзите, од денеска „лавовите“ ги прекинуваат и тренинг-активностите.

„ФК Македонија ЃП ги откажува тренинзите до 18. март и ќе се придржува до препораките на Владата на Р.С. Македонија. Останете дома да се заштитиме сите, само така ќе помогнеме да го вратиме фудбалот на прво место“ – информираа од прволигашот од Ѓорче Петров.

Само пред два дена Македонија ЃП го именуваше Жикица Тасевски за нов тренер на клубот, кој изминативе денови ги одработи првите тренинзи со екипата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови