Connect with us

Македонија е подготвена за новиот предизвик – патот кон ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на арената „Тодор Проески“ во пресрет на утрешниот меч против Малта, прв од циклус квалификации за Европското првенство 2024 во Германија. Избраниците на селекторот Благоја Милевски се мотивирани да го почнат патот со триумф над Малта.

„Ќе биде убаво да го отвориме циклусот со победа. Имаме убава шанса за тоа“, порача капитенот Стефан Ристовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови