Connect with us

Мајк Мањан со ултиматум до Милан: Поголема плата или заминувам од „Сан Сиро“

Голманот на Милан, Мајк Мањан, бара значително зголемување на платата за да потпише нов договор со клубот. Раководството на „росонерите“ е во тешка позиција бидејќи ѕвездата од „Сан Сиро“ ја бараат Баерн, Челси, ПСЖ и Манчестер Јунајтед.


Сумата од 70 милиони евра овие гиганти можат да си ја дозволат.

Мајк Мањан сака значително зголемување на платата, а доколку тоа не се случи, најавил дека ќе си замине од Милан.

Тој дојде во градот на модата во летото 2021 година за 15 милиони евра од Лил, но се изгради во еден од најдобрите голмани во Европа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови