Connect with us

Лука Јовиќ се сели во Милан?

Српскиот интернационалец Лука Јовиќ до крајот на летниот преоден рок ќе замине од Фиорентина, а медиумите на Апенините најавуваат дека би можел да го засили Милан.

Тренерот Стефано Пиоли ги почитува квалитетите на Јовиќ, сакаше да го доведе на „Сан Сиро“ уште додека тој беше член на Реал Мадрид, а сега има и реална можност за таков потег.

Лука Јовиќ во Милан би заработувал 2,5 милиони евра по сезона.

Фиорентина има договор со Јовиќ до јуни 2024 година. Ова лето тој беше поврзуван и со враќање во Црвена Звезда, но сепак проблем беше неговата голема плата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови