Connect with us

Ливерпул преку Брајтон се врати на врвот во Премиер-лигата (ВИДЕО)

Ливерпул успеа да слави триумф (2-1) против Брајтон и се врати на првото место на табелата во Премиер – лигата со 67 бода, во пресрет на дербито на „Итихад“ меѓу Манчестер Сити и Арсенал.

Тимот на Јирген Клоп не го почна добро натпреварот. Дани Велбек веќе во втората минута донесе водство за Брајтон.

Луис Дијаз успеа да израмни во 27.минута од дуелот, а во второто полувреме на сцена стапи Мохамед Салах. Египќанецот во 65.минута постигна победнички гол за „црвените“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови