Connect with us

Лео Меси го одведе Интер Мајами во уште едно финале (ВИДЕО)

Интер Мајами неодамна го освои Лига купот, а новиот клуб на Лионел Меси успеа да се пласира во уште едно финале, од УС Опен купот.


Фудбалерите на Интер Мајами по подобро изведување пенали го елиминираа својот ривал од Синсинати.

Регуларниот дел заврши со резултат 3-3, Меси го украси мечот со две асистенции, а погоди и во при изведувањето пенали кое Интер го доби со 5-4.

За трофејот на УС Опен, Интер Мајами ќе ги одмери силите со Дајнамо Хјустон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови