Connect with us

ЛЕ: Марсеј го победи АЕК, Олимпијакос подобар од Вест Хем (ВИДЕО)

Олимпик Марсеј ја доби пресметката со АЕК со 3-1 и со 5 бода сега се наоѓа на врвот на табелата во групата Б. Витиња донесе водство за Олимпик Марсеј, а израмни Пинеда во 53.минута. Сепак, гостите останаа со фудбалер помалку во 57.минута, а тоа Марсеј го искористи за триумф со головите на Харит и на Верету, и двата од пенал.

Фортунис и Родинеи беа стрелци за Олимпијакос во триумфот (2-1) над Вест Хем. Англискиот тим успеа само да намали преку Лукас Пакета во финишот.

ТСЦ поведе против Фрајбург со голот на Немања Петровиќ, меѓутоа Винченцо Грифо во второто полувреме постигна хет-трик и обезбеди победа од 1-3 за германскиот тим. Мартин Мирчевски остана на клупата за резерви кај ТСЦ.

Штурм и Аталанта одиграа 2-2, Спарта Прага и Ренџерс завршија без голови, а најефикасен беше Молде, кој со 5-1 славеше против Хакен. Филип Трпчевски поради повреда не беше во составот на Хакен.

Ајозе Перез беше стрелец на победничкиот гол за Бетис на гостувањето кај Арис.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови