Connect with us

Куп: Силекс налета на Шкендија во четвртфиналето

Силекс ја доби Шкендија, најтешкиот можен ривал во четвртфиналето на Купот на Македонија. Сепак, среќна околност за нив е што мечот ќе се игра во Кратово. 

Денеска во просториите на ФФМ се извлечени двојките за куп-натпреварувањето. Струга Трим Лум ќе ја пречека Ренова, Беласица ќе биде домаќин на Македонија ЃП, а Академија Пандев ќе го нагости тимот на Шкупи. 

Мечевите од четвртфиналето ќе се играат на 25.ноември, само еден натпревар без реванши.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови