Connect with us

Кожуф го претстави Филип Деспотовски (ФОТО)

Македонскиот второлигаш Кожуф го претстави Филип Деспотовски за нов тренер. Тој одржа краток состанок со раководството и со играчите и го одржа првиот тренинг.


„Деспотовски клубот официјално ќе го предводи од понеделник поради обврски во досегашниот клуб. Денеска тренингот помина во одлична и позитивна атмосфера, каде играчите и управата му посакаа добредојде на новиот тренер“, објави ФК Кожуф.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови