Connect with us

Комити направија шоу, Силекс им го растури спектаклот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар и Силекс се клубови со македонско и со европско педигре, а оваа сезона се заглавени во Втората лига Запад. Но, тоа не значи дека и сега дуелите не се вистински спектакл.

На комплексот на ФФМ, беше прикажан борбен и допадлив фудбал, „Комити“ направија вистинско шоу на трибините, но на крајот славеше Силекс. Кратовци дојдоа до триумф (1-2) во судиското продолжение од мечот.

Advertisement

Facebook

Тимови