Connect with us

Комити го „запалија“ стадионот во 19:47… Вардар ќе живее (ВИДЕО)

Најверните навивачи на Вардар, Комитите, ја „запалија“ со факели арената „Тодор Проески“ во пресрет на неделното вечно дерби против Пелистер кое за жал ќе се игр без присуство на публика поради ковид-протоколите. Вардар се наоѓа во специфична, многу тешка ситуација, тимот не го пуштаат дури и да тренира на објектите кои „важеа за негови“, но всушност се во туѓа сопственост. 

Но, Комити и кога  најтешко се со Вардар и му го осветлуваат патот…Точно во 19:47, што асоцира на годината на раѓање на најтрофејниот клуб, почна спектаклот и песните за „црвено-црните“…
    
 

Posted by Komiti Skopje on Friday, February 19, 2021

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови